Hizmetlerimiz

Açık Alan Böcek İlaçlama İşlemi

Açık alan ilaçlama için izlenecek en iyi yol öncelikle ilaçlanacak alanın taranmasıdır. Kapalı alanlara göre mücadele edilecek haşere, kemirgen veya sürüngenin yerini veya yuvasını tespit etmek zor olacaktır. Açık alan tarandıktan sonra mücadele planlaması yapılır ve hedefe doğru sistemli bir çalışma yürütülür.

Kayseri Böcek İlaçlama ekibi, açık alan ilaçlama da yılların verdiği tecrübe ve alanında eğitimli, uzman kadrosuyla müdahele yapılacak bölgenin coğrafi ve yapısal konumuna hakim profesyonellerden oluşan ekibi ile siz değerli müşterilerinin memnuniyetini üst düzeye çıkarmayı amaçlamıştır.

İlaçlama işlemi bittikten sonra periyodik olarak yapılan kontrollerle sorunun tekrarlanmasının önüne geçilebilinir.

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlama, haşere ve böceklerin bahçeden arınması ve yok olması için yapılmaktdır. Bahçede üreyebilen böcekler insan sağlığı için zararlı olabilmektedir. Bu böceklere örnek olarak kene gösterilebilmektedir. Kene sokması ölümcül sonuçlara yol açar. Bu yüzden gerekli zamanlarda mutlaka bahçe ilaçlama uygulaması yapılması gerekir. Bahçe ilaçlama işlemi, daha verimli ve daha güzel bir bahçe için oldukça gereklidir. Bahçenin zararlı haşerelerden arındırılması büyük önem taşır.

 Bahçe ilaçlama yapılırken, kapalı mekanlarda yapılan yöntemler uygulanmaz. Farklı yöntem uygulanmasının temel sebebi ilaçlamanın bitki ve havyanlara zarar verme riski olmasıdır. Diğer bir neden ise hava koşullarının nasıl olduğudur. Havanın rüzgarlı veya yağmurlu olması durumunda ilaçlamadan fayda sağlanamayacaktır.

Bahçe İlaçlama Ne Zaman Yapılması Gerekir?

Bahçe ilaçlama yapılabilmesi için uygun hava koşulunun olması gerekir. Bu yüzden ilkbahar aylarında havaların ısınmaya başladığı dönemlerde yapılmaktadır. Toprak ve hava ısınmaya başlayınca böcek ve haşerelerde ortaya çıkmaya başlamaktadır. Bu yüzden bahçe ilaçlama  için en ideal zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır.

İlaçlama yapıldığı zamanın hava koşullarınında olumlu olması gerekmektedir. Aşırı sıcak havalarda, yağmurlu ve rüzgarlı havalarda bahçe ilaçlama yapmak fayda sağlamayacaktır. Bu sebeple uygun hava koşulu oluşması halinde ilaçlama işlemi yapılabilir.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahçe ilaçlama işlemi için dikkat edilmesi gereken birçok nokta mevcuttur. Bahçe ilaçlama işlemi için kokusuz ilaçlar tercih edilmez. Açık ve geniş alanlar olması sebebi ile sprey  yöntemi tercih edilmektedir. Fakat ağaçlara ve uçan böcek türlerine erişim sağlanabilmesi açısından sisleme yöntemide sıklıkla tercih edilmektedir. Sisleme ve sprey yöntemi bahçe ilaçlama için kullanılan yöntemler arasında yer alır.

İlaçlama işlemi yapılırken bitki ve diğer hayvanların zarar görmemesi için daha dikkatli olunmaktadır. Bahçede yer alan bitki ve hayvanların hayatının riske girmemesi için uygun teknik ve ilaç tercih edilmektedir.

Bahçe İlaçlama Firmaları

Bahçe ilaçlama yaparken nasıl yapıldığı ve ne zaman yapıldığı kadar önemli olan diğer bir nokta ise firma seçimidir. Kaliteli hizmet sunan firma seçimi sonucunda ilaçlama işleminden daha iyi verim alınabilmektedir. Postallı ilaçlama olarak, yılların vermiş olduğu tecrübe ile en iyi bahçe ilaçlama hizmetini sunmaktayız. Bahçe ilaçlama işlemi için gerekli olan yetki belgesi mevcuttur. Tüm işlemlerde uzman kadro desteği ile birlikte kaliteli hizmeti siz değerli müşterilere ulaştırmaktayız. Bahçe ilaçlama işleminin dikkat gerektiren bir işlem olduğu bilinci doğrultusunda hareket etmekteyiz. İlaçlama işlemi yapılırken uygun ilaçlar ve teknik ile bahçelerin daha yaşanabilir bir alan olması sağlanmaktadır. Zararlı olan böcek ve haşereler ilaçlanırken diğer bitki ve hayvanların zarar görmemesi için titiz bir çalışma yapılmaktadır.

Bahçe ilaçlama ile ilgili daha çok bilgi sahibi olmak isterseniz iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilir ve istediğiniz konuda bilgi edinebilirsiniz.