Hizmetlerimiz

Yabani ve Yabancı Ot İlaçlama İşlemi

Yabani ot ilaçlama, açık alanlarda uygulanan bir ilaçlama işlemidir. Bahçe ve tarlalarda sıkça uygulanır ve yabani otlarda kullanılan ilaçlar yani kimyasal maddelerin özellikleri farklıdır, çünkü yabani otların yanında kültür bitkisi olarak bilinen insanların yetiştirdiği veya yetişmesinde sakınca görülmeyen bitkilerin ilaçlanma sırasında zarar görmemesi gerekir.

Kayseri Böcek İlaçlama ekibi, açık alan ilaçlama da kültür bitkilerinin arasına karışmış yabani otların ilaçlanması için profesyonel ekibi ile sizlere hizmet vermektedir.

Yabani Otlar Neden İlaçlanmalıdır ?

Yabani otlar kültür bitkilerine oranla çok hızlı yetişebilen ve hızlı büyüme gösteren otlardır, bu yüzden bahçenizde kültür bitkisinden ziyade yabani otlarla mücadele etmek oldukça güçtür, toprak zeminine zarar verirler ve fazla alan kaplayarak kültür bitkisinin yetişmesini olanaksızlaştırırlar.
Yabani otlarla mücadele etmenin yollarını açıkladığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
Yabani ot ilaçlamasın da kayseri ilaçlama farkı

Adını bildiğimiz veya bilmediğimiz pek çok yabani ot var, kısaca bahsetmek gerekirse; sinir otu, aslan dişi, tarla sarmaşığı, üçgül ve çoban çantası yabani otların başında gelmekte ve mücadelesi ilaçlanarak kolaylaştırılan bitkiler arasındadır.