Hizmetlerimiz

Yürüyen Haşere İlaçlama

Böcek ilaçlama böceklerin yuvalandığı alanlarda mücadele etmekle başlar, böcekler çoğunlukla tahta aralarını, dar ve sıkışık mekanları, duvar içlerini, gıdaların çoğunlukta bulunduğu yerleri tercih ederler, kısacası ilaçlama yöntemi uygulanmadan böceklerden kurtulmanın kesin bir yolu yoktur diyebiliriz.

Haşere ilaçlama haşerelerin yuvalarının olduğu bölgelerde planlanır, kapalı alanlarda uygulanan haşere ilaçlama yöntemi genellikle lekesiz, kokusuz, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan ve çevreye duyarlı maddelerle yapılmaktadır.

İlaçlama işlemi bittikten sonra periyodik kontrollerle haşerelerin yeniden belirip belirmediği kontrol edilebilir ve bu sayede yeni bir haşere veya böcek istilasının önüne geçilmiş olunur. Yürüyen haşere kontrolü sırasında en çok zorlanılan haşere tipi karıncadır, ve karıncalar için özel bir mücadele planlaması yapılmalıdır. Karıncalarla başı dertte olanlar için aşağıdaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.
Karıncalardan kurtulmanın yolları ve İlaçlama işlemleri

Şimdi bu yürüyen böcek ve haşerelerin birkaç örneğine değinelim; karınca, gümüşçün, örümcek, kıskaç böceği, tesbih böceği ve hamam böceği olarak sıralayabiliriz.

Hamam Böceği İlaçlama

Hamam böceği ilaçlama işlemi, özellikle sıcak havalarda ortaya çıkan haşerelerin yok edilmesi amacıyla yapılmaktadır. Birçok evde istenmeyen böcek ve haşere sorunu olabilmektedir. Hamam böceği ilaçlama uygulaması, bu sorundan mustarip olanlar için oldukça faydalı bir işlemdir. Evlerde birçok sıkıntıya sebep olan bu haşerelerden kurtulmak için mutlaka profesyonel bir hizmet almak gerekir. Bu noktada, firmamız bünyesinde hamam böceği ilaçlaması işlemleri itina ile yapılmaktadır.

Hamam böceği ilaçlama yöntemleri

Hamam böceği İlaçlaması işlemi haşerelerin yoğunluk derecesine göre farklılık göstermektedir. 

Bu işlem için kullanılan en hızlı yöntem ise sıvı ilaçlama yöntemidir.  Sıvı ilaçlama işlemi Hamam böceklerinin geçiş noktalarına yapılmaktadır. Yine haşerelerin saklanabileceği kısımlara ve duvarların üzerindeki çatlak içlerine de yapılmaktadır. Hamam böcekleri ve diğer haşereler uygulanan ilaca maruz kaldığı anda sinir sistemleri felç olur. Bu durum sonrasında imha edilmiş olurlar.

Firmamız, hamam böceği ilaçlaması sırasında kokulu ve kokusuz olarak çeşitli ilaçlama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Eğer hamam böceklerinin yoğunluğu çok fazla ise Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan koku içermeyen ilaçlarımızdan kullanmaktayız. Hamam böceklerinin yapılarının ekzotermik olması sebebiyle devamlı olarak vücutları ısı kaybeder. Bu yüzden de genellikle sıcak havalarda ve ortam sıcaklığının yüksek olduğu yerlerde çok daha kolay bir şekilde yaşayabilmektedirler. Ayrıca üremeleri ve hayatlarını daim edebilmeleri için daima sıcak ortamlarda bulunurlar.

Hamam böceklerinin veya mücadele edilecek olan haşerelerin her türlü biyolojik etkenlerinin önceden bilinmesi, ilaçlama işlemleri sırasında önem arz etmektedir. Hamam böceği ilaçlama yöntemlerimiz arasında;

·         Kokusuz İlaçlama Yöntemi

·         Jel İlaçlama Yöntemi

·         kokulu İlaçlama Yöntemi gibi seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Neden Hamam Böceği İlaçlaması Yaptırmalısınız?

Mekanlarınızda bulunan hamam böcekleri ve haşereler,

·         Tifo,

·         Kolera,

·         Verem

Gibi birçok ölümcül hastalığı insan vücuduna bulaştırabilmektedirler. Ortamın steril ve sağlıklı olabilmesi adına hamam böceği ilaçlaması yaptırmak oldukça önemlidir.

Hamam Böceği Yuvası Nasıl Bulunur?

Hamam böcekleri havaların ısınması ile birlikte evlerde ortaya çıkabilmektedir. Her ne kadar evlerin temizliği dört dörtlük yapılmış olsa da bu haşereler yine de mekanlarda sıklıkla görülebilmektedir. Evlerdeki hamam böceklerinin yuvasını bulabilmek için birtakım etkenler bulunmaktadır. Öncelikle hamam böceğinin yaşayabileceği kısımları tespit etmekle başlamaktayız. Ardından mekânda bulunan akıtan musluk ve boru olup olmadığına dikkat etmekteyiz. Şayet bu tarz problemler varsa evde hamam böceği olma ihtimali yüksektir.

Ayrıca, evde bulunan kenar, ve kuytu köşeler de hamam böceklerinin yaşayabileceği kısımlardır. Genellikle hamam böcekleri yumurtalarını bu bölümlere bırakmaktadırlar. Aynı zamanda, pencerelerin iç kısımları, nemli sunta mutfak tezgâhları, süpürgelik kenarları ve kapı diplerinde yuvalanabilmektedirler. Yine nemli bölgeler, su sızıntısı olan kısımlar, çatlak duvarların iç kısımları hamam böceklerinin yuvalanması için oldukça elverişlidir.

Firmamız sizler için en etkili hamam böceği ilaçlaması hizmetini vermektedir. Ayrıntılı bilgi ve hizmet detaylarımız için sitemizde bulunan iletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.