Hizmetlerimiz

Tahta Kurusu İle Nasıl Mücadele Edilir?

Tahtakurusu ev içinde kıyafetler arasında ve mobilya, parke ve tahta donanımlı her eşyanın içinde yuva yapıp kısa bir zaman içinde de çoğalabilir.

Bulunduğu yerde çok fazla görünmeyen ve insan vücuduna geldiği zamanda kaşıntı ve vücut üzerinde çeşitli kırmızı lekeler bırakır. Bu böcek türlerinden kurtulmak için birçok farklı yöntem de bulunmaktadır.

 

A.      Çok Yüksek Sıcaklık Yöntemi: Bu yöntemde tahtakurusunun var olduğu pike, çarşaf, yorgan ve yastık yüzü hatta kıyafetler 90 derece ve hatta 90 derece üstünde yoğum bir sıcaklık kullanılarak uygulanır. Evde 90 derece ile eşyalar yıkabilirlerken kuru temizleme yapan yerlerde de bu sıcaklıkları uygulayarak bu tür böceklerden kurtulmak da mümkündür.

 

B.      Dondurma Yöntemi: Tahtakurusunun bulunduğu eşyaların tamamını bir folyo ya da büyük bir streç filmle kapladıktan sonra -20 dereceye kadar olan soğuk bir ortama konulması halinde de bunlardan kurtulmak mümkün hale gelir. Kıyafet, eşya ya da daha küçük boylu eşyaları buzdolabına koyabilirsiniz. Fakat ebat olarak çok büyük olan eşyaları da güneş görmeyen alanlarda saklayarak bu türlerden kurtulabilirsiniz. böcek ilaçlama

 

 

C.      Temiz Bir Fırça İle Fırçalamak: Tahtakuruları çok hızlı yayıldığı için gittiği her yere yumurtalar bırakır. Bu yumurtalar da belli bir olgunluğa eriştikten sonra ortaya çıkar. Bunlar henüz olgunlaşmamışken yani daha yumurta halinde, evde var olduğunu düşündüğünüz her alanda ucu her yere girebilecek bir fırça ile ev içinde bulunan oyuklar, açıklar, koltuk kenarları, mutfak dolapları, yatak başlıkları ve kapı aralıkları gibi yerleri sert ve hızlı bir şekilde fırçalamak bu yumurtaların ortadan kaybolmalarını sağlar.

 

D.      Profesyonel Bir Yardım Almak: Aslında bu yöntem en sağlıklı ve en garantili olan bir yöntemdir. Çünkü tahtakurularının yerleri zor tespit edilir. Bunun için alanında uzman ve deneyimli bir ekibin olması gereklidir. Bunların da haricinde bu firmanın kullandığı malzeme kalitesi ve hizmet verimi de çok önemlidir. Denenen birçok yöntem olumsuz sonuçlar doğurduğu zaman özel bir ekip ile bu tür böceklerden kurtulmanız mümkündür. Yoksa kullandığınız her eşyada, evin içinde, giysilerde üreten tahtakuruları nemden kaynaklı olarak ürerler. Teninize değdiği zaman kaşıntı, deride döküntüler ve kırmızı noktalar halinde reaksiyonlar verebilirler. Bu tür durumları yaşamamak ve yaşatmamak adına aile bireylerinizin sağlığı için bu tür böceklerden kurtulmanız gerekmektedir. Halk arasında gaz yağı be sirkeli suyun çoğunlukla kullanıldığı bilinmektedir. Fakat eğer bu yöntemler de kullanılacaksa kişilerin çok dikkatli olmaları gerekir. Kullanılan fazla gaz yağı sizlerin zehirlenmesine ve hatta tıbbi müdahalenin gerçekleştirilmesine kadar gidecek tehlikeli bir yöntemdir. Bunun için en doğru seçim işinde uzman olan ekiplerle evinizi baştan sona kadar temizlenmenizi ve kurtulmanızı önermekteyiz.